Napísali o nás

Mnohí poznajú ten pocit, keď prešľapujú z nohy na nohu pred dverami, keď poznajú všetky verejne prístupné WC a zažívajú mnoho iných nepríjemných situácii spojených s pocitom nutkania na močenie a nemožnosťou tento pocit potlačiť. Hyperaktívny močový mechúr (OAB) je veľmi časté ochorenie, ktorého výskyt stúpa s vekom. Postihuje ženy aj mužov.
Antikoncepcia rozhodne nie je len záležitosťou ženy: Ako vnímajú muži vazektómiu a existuje možnosť obnovenia plodnosti? Pod ideálnou mužskou antikoncepciou si muži predstavujú predovšetkým bezpečnosť, žiadne vedľajšie účinky, žiadne riziko zdravotných komplikácií a predovšetkým žiadne riziko straty erekcie či ejakulácie. Práve vazektómia, ktorej sa niektorí obávajú, všetky tieto atribúty spĺňa, o čom vás presvedčí aj MUDr. Roman Sokol, MPH, z Privátnej urologickej ambulancie v Trenčíne, ktorý vykonáva vo svojej ambulancii 250 až 300 vazektómií ročne.
Predčasná ejakulácia je partnerským problémom, ktorý trápi najmä mladších mužov: Pomáhajú naň tieto techniky, no rozhodne žiadne doplnky stravy Muži o nej mlčia, dokonca sa za ňu hanbia a krachujú na nej aj vzťahy. Je však reálnym partnerským problémom, s ktorým vám dokážu odborníci pomôcť. Akými trikmi či technikami, to nám porozpráva MUDr. Roman Sokol z Privátnej urologickej ambulancie v Trenčíne.
O frenuloplastike ste toho možno toľko nepočuli: Líši sa nejako od frenulotómie, a akú úlohu v nej zohráva krátka uzdička? Niekedy sa aj v posteli môžu pritrafiť nemalé nehody. Počuli ste už o tom, že by sa mužovi pri pohlavnom styku natrhla uzdička? Prečo k tomu dôjde a za čo všetko je zodpovedná? Riešením je plastika, ktorá môže pomôcť zlepšiť sexuálny život muža.
Mužskou obriezkou k bezpečnejšiemu sexu? Aj to je jeden z dôvodov, pre ktoré sa muž rozhodne ju podstúpiť: Toto sú ďalšie, ktoré už nebudú pre nás viac neznámou.
Antikoncepcia nie je iba záležitosťou ženy, hoci by sa dalo povedať, že vo všeobecnosti sa o ňu zvyknú častejšie starať práve ony. Počet mužov, ktorí si ochranu pred otehotnením partnerky vezmú na vlastné plecia, našťastie stúpa a týka sa to aj tej najradikálnejšej formy. Mužská sterilizácia je totiž jednoduchšia, rýchlejšia, menej riziková a aj menej bolestivá než tá ženská, čo potvrdzujú aj lekári. Stojí pritom zhruba rovnako, od tristo eur vyššie.
V dnešnom článku sa budeme venovať modernej forme antikoncepcie . Toto slovo je najčastejšie spájané so ženami , ale aj mužská antikoncepcia je alternatívnou formou zabráneniu otehotnenia. Aká má byť ideálna antikoncepcia ? Má spĺňať základné predpoklady a to : má byť bezpečná , účinná , nemá mať vplyv na erekciu , libido alebo ejakuláciu , nemá mať žiadne vedľajšie účinky , mala by byť reverzibilná / návratná / . Spĺňa niektorá y foriem mužskej antikoncepcie tieto požiadavky modernej doby ?
Erektilná dysfunkcia, kedysi nesprávne nazývaná impotenciou, môže mať rôzne príčiny. V zásade sa delia na organické, psychické a kombinované. U mladších mužov sú častejšie psychické problémy, ako napríklad pracovný stres či rodinné starosti, u starších mužov ide prevažne o organické ochorenia ako cukrovka, vysoký tlak, ateroskleróza, poruchy metabolizmu tukov či ochorenia prostaty.
Muž a antikoncepcia? Na Slovensku stále tabu. Nech sa stará ona. Veď je to ženská záležitosť. Tabletky pre mužov ešte nevymysleli, takže nie je čo riešiť. Keď som si v mojom okolí robila malý prieskum a pýtala sa chlapov na ich názor na mužskú sterilizáciu, väčšinu z nich striaslo od zdesenia. „Si normálna? Čo by to bol za chlapa, keby nebol schopný splodiť deti?“ No keď som sa snažila zistiť, aké presne majú vedomosti o rôznych formách antikoncepcie, narazila kosa na kameň.